God of War'un Esasında İndirilebilir İçerikleri de Olacakmış

PlayStation 4 için özel olarak Santa Monica Studios tarafından geliştirilmiş olan God of War, 20 Nisan 2018 tarihinde satışa sunulmuştu. Beş yıllık bir özlemin sonucunda oyuncuların deyim yerindeyse saldırdıkları oyun, bu neslin en başarılı oyunları arasında yer alıyor. Aslına bakarsanız indirilebilir içerikleri de olacakmış. Biraz fazla büyük olacakları için God of War içeriklerden vazgeçilmiş.

Aralık ayında gerçekleşmiş olan The Game Awards 2018 şovunda da tescillenmiş oldu. Assassin's Creed Odyssey, Marvel's Spider-Man, Monster Hunter: World ve Red Dead Redemption 2 gibi oldukça güçlü rakiplerin arasından sıyrılarak Game of the Year ödülüne layık görüldü. Tarihte kabuk değiştirip de bu ödüle layık olan çok az oyun olduğu için Santa Monica stüdyosunun elde ettiği bu başarı, esasında hatırı sayılır bir başarı olmuştu.

Geliştirici stüdyo Santa Monica Studios, tahmin edebileceğimiz üzere devam oyunu üzerinde çalışıyor. Mevcut nesle yetişip yetişmeyeceği ise şu an belirsiz ama en kötü ihtimalle nesil geçişine denk gelir diye düşünüyoruz. Öte yandan, halihazırdaki God of War oyunu için hikaye odaklı indirilebilir içeriklerin yayınlanıp yayınlanmayacağı ise merak konusuydu. En azından God of War III ile God of War arasındaki geçişe az biraz da olsa değinecek bir içerik olmasını isterdik, her ne kadar ana senaryoda bahsedilmiş olsa da bunu oynayarak görmek farklı bir tat olurdu. Ancak ne yazık ki hiçbir zaman gerçekleşmeyecek.

IGN tarafından yakın bir zamanda yeni bir Cory Barlog ile yeni bir röportaj gerçekleştirildi. Bu röportaj sırasında Barlog, God of War için birkaç tane indirilebilir içerik hikayesinin yazıldığını ama ayrılan zaman ve ekibin hevesi nedeniyle birazcık fazla büyük olacağına karar verilmiş ve Nisan ayı itibarıyla da bu fikirden vazgeçilmiş olduğunu söyledi. "Üzerine konuştuğumuz birkaç indirilebilir hikayesi yazmıştım. Peki, ya sonrasında başka bir şey çıkartmış olsaydık?" yorumunda bulundu Barlog ve devam etti. "Anlarsınız ya, enteresan fikirler vardı ama ayırmak zorunda kalacağımız zamanın miktarını düşündüğümde, bir Left Behind veya bir First Light benzeri bir şey olmaya başlayacak...Lost Legacy benzeri çok büyük bir şey olacaktı. Sanırım 'belki de biraz fazla büyük oldu!' diye neticelendirdiğim düşük heves sorunu yaşıyorum."

Açıkçası, her şeye rağmen bu içeriklerin yayınlanmasını isterdik. Bakarsınız devam oyunu için benzer bir fikir tekrardan gündeme gelir ve bu defa God of War'unkilerle aynı kaderi paylaşmaz(lar).