God of War'un Yapımcısı Göz Yaşlarına Boğuldu

Kratos Ağlıyor

Oyun dünyasının unutulmaz yapımlarından God of War’un yönetmeni Cory Barlog, oyunun aldığı yüksek puanlardan sonra duygusallaştı.

Bugün itibarıyla piyasaya sürülen oyunu kutlamak için kamera karşısına geçen Barlog, gözyaşlarını tutamadı.

Barlog Ağlıyor

İlk olarak 2005 yılında piyasaya sürülen God of War serisi, mitolojik Yunan tanrılarını öldürmek için yola çıkan Kratos isimli bir karakterin hikâyesini anlatıyordu. God of War 3 ile birlikte Zeus’u öldürmekten beter eden Kratos, hikayeye son noktayı koymuştu. Üçüncü oyundan sonra bütün serinin öncesini anlatan God of War: Ascension’u piyasaya süren Santa Monica, bu oyunla birlikte seriyi noktaladığını duyurmuştu. Yapılan sonlandırma açıklamasına rağmen E3 2016 sırasında büyük bir sürpriz yaşanmış ve sadece God of War adı verilen yeni bir oyun duyurulmuştu. Yine Kratos’un ana karakter olduğu oyunun İskandinav mitolojisini konu edineceği belirtilmişti.

Bizleri Kuzey Avrupa’nın soğuk iklimlerine götürecek olan oyun için yayınlanan ilk inceleme puanlarıysa oldukça yüksekti. God of War inceleme puanlarıyla göz doldurdu başlıklı haberimizde görebileceğiniz gibi birçok medya kuruluşu oyuna 100 üzerinden 100 vermeyi uygun görmüştü. Aldığı puanlarla PlayStation 4 için piyasaya sürülen en yüksek puanlı oyun olmayı başaran God of War’un yönetmeni, oyunun bu başarısını kutlamak için kamera karşısına geçti.

Takipçileriyle dertleşmek için küçük bir canlı yayın düzenleyen Cory Barlog, God of War’un böylesine bir puan almasının kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek, ağlamaya başladı. Yayın sırasında kimi zaman küfürlü sözler de sarf eden Barlog’un yaşadığı o duygusal anlarıysa hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

YORUMLAR