Good Design Awards'tan Acer'a 3 Ödül Birden

Her yıl çeşitli kategorilerde yer alan ürünlerin tasarımlarına göre puanlama yapan Good Design Awards, bu yılki ödüllendirmesinde Acer'a üç ödül birden verdi. Acer OJO 500, Acer Swift 7 ve Chromebook 11 ödül alan ürünler oldu.

Ödül almaya değer bulunan Acer ürünleri, bağımsız uzmanlar tarafından inovasyon, kalite, fonksiyonellik ve çevreye duyarlılık gibi kriterler göz önüne alınarak seçildi. Acer, aldığı ödüllerle ürünlerinde geleceğe dair bakışı fonksiyonel tasarımla bir araya getirme konusundaki becerisini göstermiş oldu. İşte ödül alan ürünler:

Acer OJO 500 Windows Karma Gerçeklik Başlığı


 

Acer OJO 500’ün kafa bandı cihazdan bağımsız olarak ayrılabiliyor. Böylece temizlerken ve saklarken büyük kolaylık sağlıyor. Ürün ayrıca iki göz arası mesafeyi ölçen akıllı telefon uygulamasına ve dahili göz arası mesafe ayarlama tekerleğine de sahip. Sanal gerçeklik başlıklarında bir ilk olan entegre ses sistemi, patentli ses geçişi teknolojisini kullanarak dahili hoparlörlerden çıkan sesin doğrudan kulağa iletilmesini sağlıyor.

Bu özel tasarım kullanıcının kulaklık takmasına gerek kalmadan etrafındaki sesleri duymasını ve böylece özellikle kalabalık alanlarda sanal gerçeklik deneyimi sırasında gerçek dünyada olup bitenlerin farkında olmasına olanak tanıyor. 

Acer Swift 7

Yalnızca 8,98 milimetre inceliğe sahip olan Acer Swift 7 dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olmasıyla dikkat çekiyor. Daima bağlı kalma anlayışıyla yüksek mobilite için tasarlanan yeni Swift 7, Windows 10 işletim sistemine, güçlü Intel Core i7 işlemciye, tüm gün yetecek pil ömrüne ve dahili SIM teknolojisiyle kişisel, güvenilir 4G LTE bağlantı yeteneğine sahip.

Swift 7’nin göze olduğu kadar parmaklara da hitap eden yekpare alüminyum gövdesi, tasarıma önem veren çağdaş profesyonellere hitap ediyor. 14 inçlik full HD çözünürlüğe sahip dokunmatik ekran ise fonksiyonelliğinin ve harika görüntü kalitesinin yanı sıra dayanıklılığıyla dikkat çekiyor.

Acer Chromebook 11

Eğitim sektörü için tasarlanan Acer Chromebook 11, sağlam yapısıyla çarpma ve dökülme gibi durumlara karşı yüksek direnç gösterirken, opsiyonel 4G LTE3 bağlantısıyla her an her yerden bağlı kalma imkanı sunuyor. Dayanıklı kasa ve güçlendirilmiş menteşeler, kullanım sırasında oluşabilecek stres ve sürekli sırt çantasında taşınmanın getireceği zorlamalara başarıyla karşı koyacak şekilde tasarlandı.