Goodgame Studios 200 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Goodgame Studios 200 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Hamburg merkezli Goodgame Studios, Big Farm ve Goodgame Gangster isimli oyunlar ile adından sıkça söz ettiren yapımcılar arasında yer alıyor. Dünya çapında tam 200 milyon oyuncuya sahip olan Goodgame Studios'un en başarılı oyunu Goodgame Empire. Başarılı bir strateji oyunu olarak öne çıkan Goodgame Empire 77 milyonun üzerinde aktif oyuncuya sahip. Verilen bilgilere göre Big Farm'ın 27, Goodgame Gangster'in ise 23 milyon kullanıcısı olduğu belirtilmekte.

Yapımcının en başarılı olduğu bölgeler arasında Orta Doğu ülkeleri ve Türkiye de bulunuyor. İş Geliştirme Müdürü Çağlar Eğer bu başarının arkasında potansiyelin erken farkına varılmasının ve oyunun Türkçe ve Arapça dillerinde sunulmasının büyük öneme sahip olduğunun altını çiziyor. Eğer, bahsi geçen oyunların Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da da çok popüler olduğunu ve kısa zamanda daha fazla dile çevrileceğinin de sinyallerini veriyor.

2009 yılında kurulan ve başladığı yolda emin adımlarla ilerleyen Goodgame Studios'ın yeni oyuncu sayısı günden güne etkileyici bir şekilde büyümeye devam ediyor. Elbette bu başarının arkasında agresif pazarlama stratejilerinin de hatırı sayılır ölçüde etkisi var. 

YORUMLAR