Goodgame Studios Türkiye Müdürü ile Röportaj

Goodgame Studios Türkiye Müdürü ile Röportaj

Almanya merkezli Avrupa’nın en başarılı online oyun geliştiricilerinden birisi olan Goodgame’in başarılı yapımlarından birisi olan Goodgame Empire iki ödüle birden layık görüldü. Tarayıcı tabanlı online browser türündeki Goodgame Empire Avrupa’nın prestijli online oyun ödüllerinden ikisini kaptı.

Almanya’nin Köln şehrinde düzenlenen Avrupa Oyun Ödülleri ( European Games Award )’a layık görülen Goodgame Empire aradan birkaç gün sonra bir diğer önemli kuruluş olan The BÄM! Award of Computec Media AG tarafından da dalında bir ödüle layık görüldü. Goodgame’in başarılı strateji oyunu Goodgame Empire artık “ Avrupanın En İyi Tarayıcı Oyunu “ veEn İyi Sosyal Oyun “ unvanlarını kazandı.

Goodgame Studios’un Türkiye Müdürü Sayın Çağlar Eğer ile Goodgame hakkında ve Türkiye’de ki rolü üzerine kısa bir röportajda bulunduk.

Kendisine bize vakit ayırıp sorularımızı cevapladığı için teşekkür ediyoruz, işte o röportajımız;

-          Tamindir: Goodgame'in Türkiye'de rölü nedir? Ne kadar aktif kullanıcısı var?

Çağlar Eğer: Goodgame Türkiye’nin potansiyelini tanıdı ve gittikçe Türkiye’nin oyun sektörüne önem veriyor. Tüm Goodgame oyunlarımız Türkçe dil desteğine sahiptir. Şu an 84 Milyon aktif kullanıcımız var ve bu sayı her ay 3 Milyon artmakta.

-          Tamindir: Goodgame'in Türkiye'de ki online oyun sektörüne katkısı nedir? Goodgame'in Türkiye'de ofisi var mı? Goodgame Türkiye'yi önemseyen bir şirket mi?

Çağlar Eğer: Bizim şu an Türkiye’de ofisimiz yok ama benimle bir Türkiye sorumlusu olarak almaları Türkiye’ye verdikleri önemi gösteriyor, tabi ki sık sık Türkiye’deki partnerlerimizi ziyaret etmeyi planlıyoruz ve Ekimde İstanbul’da gerçekleşecek olan GameX Fuarında bulunacağım ve orada benimle görüşmek isteyenler için zaman ayıracağım.

-          Tamindir: Türkiye'de oyunlarınız için etkinlikler, yarışmalar vs. gerçekleştirmeyi düşünüyor musunuz? İlerisi için ne gibi planlar var?

Çağlar Eğer: Yarışma gibi etkinlikler düşünmüyoruz henüz. İleride Türkiye'deki varlığımızı artırmak istiyoruz ve bizim oyunculara çok eğlenceli oyunlar sunmak istiyoruz...

YORUMLAR