Google 2 Milyon Android Geliştirici Yetiştirecek

Google 2 Milyon Android Geliştirici Yetiştirecek

Google Hindistan’da hızla gelişen ancak düzenli bir potansiyel oluşturamayan uygulama geliştiricilerini bir çatı altında toplamayı düşünüyor. Bu potansiyel de yaklaşık olarak 2 milyon geliştiriciye denk düşünüyor.

Android Geliştirme Programı adı verilen yeni eğitim çalışmaları Hindistan’da başlatılacak. Google bu tip bir eğitim ve üretim programını Apple ile rekabeti sağlam temellere oturtmak adına  geliştiriyor. Bu noktada merkez üssün Hindistan olarak belirlenmesinde ise iki önemli faktör rol oynuyor. Elbette, bunlardan birincisi Hindistan’ın yazılım gücü anlamında oldukça kalabalık bir potansiyele sahip olması. Hindistan’da 2018’e kadar 4 milyon kadar yazılım geliştirme istihdamı olacağı düşünülüyor ki bu oran ABD potansiyelinin çok üzerinde. İkinci önemli neden olarak da Google ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai’nin memleketi olan Hindistan’ı daha etkili kontrol altına alabileceğini düşünmesi.

Hindistan’da bulunan 2 bin üniversitede, yaklaşık 4 bin farklı fakültede 250 bin öğrenci uygulama geliştirme ve bağlı bölümler için eğitim görüyor. Bu program mezun olan uygulama geliştiricilerini hemen istihdam altına alabilecek bir potansiyel oluşturuyor. Böylelikle 2 sene içerisinde Google 2 milyon Android geliştiricisini bünyesine katmış olacak.

Bu Sefer Google'ın CEO'su Sundar Pichai Hacklendi

Google’ın Android Yönetiminde Radikal Değişiklik 

YORUMLAR