Google 2015 Yılında Nexus Tablet Çıkarmayacak Mı?

Google 2015 Yılında Nexus Tablet Çıkarmayacak Mı?

Geçtiğimiz yıl Nexus 6 akıllı telefon ile birlikte piyasaya sunduğu Nexus 9 tabletler ile büyük değişiklik yapan Google, 2015 yılında yeni Nexus tablet modeli çıkarmayacak gibi duruyor.

Android Police kaynaklı habere göre 7 inç ve 10 inç olarak 2 farklı boyutta ve yenilenen özellikleri ile piyasaya sunulan Nexus 9'un kullanıcıları memnun ettiği ve bu nedenle Google'ın Nexus 9 üzerine farklı bir tablet çıkarmayı düşünmediği açıklandı.

2015 yılında yeni tablet modeli çıkarma planları olmayan Google, çıkaracak olsa bile boyut açısından farklı kullanıcılara hitap edebilen Nexus 9'un yerine alternatif ürün üretmekte zorluk çekebilir. Bir yıl boyunca Google'ın amiral gemisi tableti olan Nexus 9, görünüşe göre 2015 yılında da Google'ın amiral gemisi tableti olmayı sürdürecek ve üzerine daha gelişmiş bir tablet piyasaya sürülmeyecek.

Nexus tablet üretmeyecek gibi görünen Google, 2 yeni Nexus akıllı telefon ile bu pazardaki yerini koruyacak. Bu yeni telefonlar hakkında da çok fazla bilgi olmamasına rağmen telefonlardan bir tanesini LG 5.2 inç'lik ekran ile LG ve diğerini de 5.7 inç'lik ekran ile Huawei üretilecek diye internete sızdı. Fakat bu bilgiler henüz kesinlik taşımıyor. Ayrıca Huawei cihaz üzerinde sunduğu Snapdragon 810 işlemci işlemci ile LG'nin Snadpdragon 808'ine karşılık daha güçlü bir aday gibi görünüyor. Fakat yine de dediğim gibi henüz bilgiler kesin değil. Hem Nexus tablet hem de Nexus akıllı teleofnlar hakkında çıkacak olan önemli bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

5.7 İnçlik Dev Bir Windows Phone Geliyor

YORUMLAR