Google 2016'da Hepimizi Şaşırtacak, Android N Yolda

Google 2016'da Hepimizi Şaşırtacak, Android N Yolda

Google’ın geleneksel Google I/O Konferansının 2016 programı az çok belli oldu. 2016 yılının Google I/O sürprizleri teknolojiye bir şekilde dokunabilen herkesi ilgilendiriyor.

En basit Android cihaz kullanıcısından, en üst düzey uygulama geliştiricisine kadar Google I/O 2016 tüm teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren bir konferans planı çıkarıyor. İnternete sızan bilgilere göre, Alphabet Google 2016 yılında 9 önemli başlıkla teknoloji dünyasıyla buluşacak.

Bu başlıkların Android N, sürücüsüz arabalar, Project Fi, sanal gerçeklik, elektronik ev entegrasyonu, Google Chrome, Project Ara, Android Auto ve Android giyilebilir cihazlar üzerinde yoğunlaşacağı söyleniyor. Elbette Google Glass2 ve benzeri bazı yeni gelişmelerin de Google I/O 2016’da yer alması kuvvetle muhtemel.

Kuşkusuz bunlardan en önemlisi milyarlarca kullanıcısı olan Android işletim sisteminin yeni sürümü Android N olacak gibi görünüyor. Google’ın 2015 proje takvimini göz önüne alırsak, Google I/O 2015’te tanıtılan Android 6.0 Marshmallow’un cihazlara gelmesi yıl sonunu bulmuştu. Aynı takvimim Android N için geçerli olmaması için bir sebep yok.

Google, I/O 2015 Konferansında Android M Sürümünü Tanıtacak

2015 Yılında Google Neden Android’in Kontrolünü Kaybetti?

Google, Windows XP için Chrome Desteğini 2015 Sonunda Bitiriyor

YORUMLAR