Google+ 4 Yaşında!

Google+ 4 Yaşında!

Google'ın Facebook'a rakip olarak çıkardığı fakat hiç bir zaman beklentileri karşılamayan sosyal medya platformu Google+ bugün 4 yaşına girdi.

500 milyon civarında kullanıcı sayısına sahip olan Google+, aslen tüm Gmail kullanıcılarının bir hesap oluşturması nedeniyle 1 milyar üzerinde kayıtlı kullanıcıya sahip fakat bir çok kişi Google+'ı aktif olarak kullanmıyor. Rakibi Facebook gibi de büyüme gösteremeyen Google+ hakkında uzun süredir kapanacak söylentileri de internette dolanıyor. Zira son zamanlarda Google'ın da Google+ için çalışma ya da yenilik yapmaması yoksa Google+ sona erecek mi sorusunu bir kere daha akıllara getiriyor.

Öyle ya da böyle 4 yaşına giren Google Plus, pek çok kullanıcı tarafından sevilmiyorken, pek çok kullanıcı tarafından da Facebook ve Twitter'a göre daha keyifli kullanılıyor.

Davetli olarak katılabildiğiniz beta sürecinden itibaren 4 yılı geride bırakan Google+, çıkışından sonra büyük bir hızla yayılmaya başlamış ve Google tarafından Android uygulaması çıkartılmıştı. Aynı zamanda Google'ın web ve mobil servislerine entegre edilen sistem böylece hızlıca gelişmesine rağmen, aktif olarak Facebook'a rakip olamadı.

Geçtiğimiz ay düzenlenen Google I/O etkinliğinde en ufak bir haberi bile yapılmayan Google+'ın sona doğru yaklaştığını söyleyebiliriz. Fakat Google'ın ne zaman ne yapacağını kestirmek zor. Belki de küllerinden yeniden doğan bir Google+ ile karşımıza çıkabilirler.

Google+ hakkında görüş ve yorumlarınızı bizlerle alttaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S6, Hız Testinde Rakiplerine Fark Attı

YORUMLAR