Google, 50 Milyon Dolarlık Yatırımla Linkedln’e Rakip Oluyor!

Google, 50 Milyon Dolarlık Yatırımla Linkedln’e Rakip Oluyor!

Google, insanların yeteneklerine uygun iş bulmaları için onları yönlendirecek. Google.org, iş arama standartlarını artırmak ve kişilerin kendilerine uygun işlerde çalışmalarını sağlamak için 50 milyon Dolar yatırım yapacak. Ayrıca bireylerin kendilerini geliştirmesi için internet üzerinden eğitim paketlerine de sunacak.

Örneğin; üniversitesinin herkes için uygun olmadığını bilen Google, yeni bir araç üzerinde çalışıyor. İnsanlar böylece mesleki eğitim ve teknik program eksiklerini, bu araç sayesinde karşılayabilecekler. Google, sistemin tam olarak nasıl çalıştığını ya da kaç tane eğitim sağlayıcısının dahil edileceğini belirtmedi. Ancak sistem, teorik olarak neye ihtiyaç duyuyorsanız onları karşılayabilecek ve bulunduğunuz şehirde yeteneklerinize uygun iş bulmanıza yardımcı olacak. Google, bu noktada Linkedln'e sıkı bir rakip olabilir.

Google, Ulusal Aile İşçi İttifakı ve düşük gelirli ailelere yardımcı olan Alia Programı ile çalışıyor. Alia programı, insanlara her ay ufak miktarda destek sağlayarak, aile gelirinin tamamlanmasına yardımcı oluyor. Örneğin; kişi hasta olduğu için işe gidemedi ve maaşında kesinti olduysa, Alia programı kesilen maaşı karşılayarak insanlara maddi destek oluyor.

Ayrıca Google, insanların yeteneklerine uygun iş bulmalarını sağlamak ve iş aramayı modernize etmek için, stratejileri ve listeri analiz edebilen bir algoritmayla çalışan Bayes Impact ile iş birliği yapıyor.

Geçtiğimiz aylarda açıklanan Google’ın iş bulma servisi Hire, bu programın bir parçası olacaktır. LinkedIn'e rakip olmaya hazırlanan Google’ın, kendi çevrimiçi iş arama platformunu yakın zamanda kullanıma sunmasını bekliyoruz.

İş Arayanlara Yeni Ekmek Kapısı Umudu: Google For Jobs

Google Arama, Yapay Zeka Destekli İş İlanları Göstermeye Başlıyor

YORUMLAR