Google+ 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Google+ 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Google+ oldukça uzun zamandır sosyal ağlar içerisinde yer alıyor ve Google tarafından kullanımı yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. En son yayınlanan ve Google tarafından onaylanan bilgilere göre Google+ şu anda 500 milyon toplam kullanıcıya ve 135 milyon aktif kullanıcıya sahip durumda.

Farklı grupların ve komünitelerin de ilgisini çekebilmek için Google sosyal ağı içerisine “Communities” adlı grup fonksiyonlarını barındıracak bir oluşumu da devreye sokacağını açıkladı. Google+ başkan yardımcısı Bradley Horowitz’in yaptığı açıklamaya göre Google+ kullanıcıları içerisinde hali hazırda gruplaşmalar mevcut ve bunların organik olarak gelişmesi için Communities yani topluluklar oldukça faydalı olacak. 

Hali hazırda 500 milyon olan profil adedinin 135 milyonu ayda en az bir kere Google+’ya giriş yapıyor. Eylül istatistiklerinde ise bu rakam 100 milyondu. Google+’nın yaşadığı bu %35’lik aktif kullanıcı artışı sosyal platformun oldukça hızlı geliştiğini gösteriyor.

Aynı zamanda Facebook’u da eleştiren Bradley Horowitz, her ne kadar 1 milyar aktif kullanıcıya ve 600 milyon mobil kullanıcıya sahip olsa da Facebook’un geçmişin sosyal ağı olduğunu ve özellikle reklamları nedeniyle kullanıcıları oldukça kızdırdığını da ekledi.

YORUMLAR