Google Açıkladı Glass'ta Yüz Tanıma Yok

Google Açıkladı Glass'ta Yüz Tanıma Yok

Google Glass gözlüklerin sadece geliştiricilere sınırlı sayıda dağıtıldığı bir gerçek ancak daha herkese satışa sunulmadan cihaza dair bu kadar çok heyecan ve bilginin de teknoloji dünyasında yer alması elbette satışa sunulduğunda ne kadar rağbet göreceğini de gösteriyor. Bunu bilen uygulama geliştiriciler ise Google Glass’a uygun uygulamalar geliştirmek için kolları sıvamış durumdalar.

Elbette gözümüzde bir akıllı cihaz ve kamera ile gezecek olmamızın bazı sorunlar da teşkil edeceği aşikar ancak bu konuda en büyük beklentilerden bir tanesi de gözlüklerin yüz tanıma özelliklerine sahip olmasıydı. Google Glass ekibinden gelen açıklama ise bu konuda bir miktar hayal kırıklığı yaratabilir. Zira ekip böyle bir özelliğin gözlükte en azından şimdilik yer almayacağını açıkladı.

Özellikle cihaza dair kişisel gizlilik ihlallerinin olabileceği bilgisinden dolayı yapılan bu açıklama gözlüğün suistimal edilmesini engellemek için yapıldı. Ancak Google bu konuda kesin bir karara varmış değil ve önümüzdeki günlerde Google Glass’ın piyasadaki konumuna göre böyle bir özelliğin cihaza katılması da gündeme gelebilir.

Google Nexus 7 Computex'te karşımıza çıkacak

YORUMLAR