Google AdSense'in Yeni Mobil Sitesi Hizmete Girdi

Google reklam hizmetlerinin kontrol edilip görüntülenebildiği AdSense uygulaması için önemli bir detay bugün itibarıyla kullanılabilir oldu.

google adsense mobil site

Google reklam hizmetlerinin kontrol edilip görüntülenebildiği AdSense uygulaması için önemli bir detay bugün itibarıyla kullanılabilir oldu. AdSen'in mobil uygulamasının kullanım dışı bırakılacağının açıklanmasının ardından Google, reklam sitesinin yeni mobil sürümünü faaliyete geçirdi.

Google AdSense, internetin en çok kullanılan platformlarından bir tanesi olmasına karşın, Android uygulaması son olarak 2017 yılında güncellenmişti. Bunun arkasında ise Google'ın AdSense iOS ve Android uygulamalarını, daha fazla özellik içeren bir mobil internet sitesiyle güncellemesi fikri yatıyordu.

Google reklamı yayınlayanlar, reklamverenler ve YouTube kullanıcılarının kullanımına açık olan yeni mobil site, bugün itibarıyla kullanıma açıldı. Google AdSense ile iş yapan herkesin kullanabileceği yeni mobil sitenin, uygulamaya göre önemli avatanjları olduğu belirtildi.

google adsense mobil site arayüzü

Dünyanın en büyük internet şirketi, daha önce yaptığı açıklamalarda uygulamayı mobil site ile değiştirmek istediğini dile getirmişti. Hatta şirket bu değişikliğin 2019'un son günlerinde kullanıma alınacağını dahi dile getirmişti. Buna rağmen takvimde yaşanan küçük bir değişiklik sonrasında, site 2020'nin başlarında bizlerle buluşmuş oldu.

Yeni mobil Google AdSense sitesi, site seçme ve toplam reklam bütçesi gibi detayları içermesi açısından mobilden işlerini halletmek isteyen kullanıcılara önemli detaylar sundu. Buna rağmen küçük ekranlı telefonlara göre tasarlanmaması ile şimdiden ilk sıkıntıları da yaşatmaya başladı. Google, mobil siteyi açmasına rağmen yaptığı açıklama ile hala en iyi sonuçların masaüstü sitesinden alınacağını da hatırlatmadan geçmedi.

 

YORUMLAR