Google Allo 10 Milyon İndirilme Barajını Geçti

Google Allo 10 Milyon İndirilme Barajını Geçti

Google'ın yeni mesajlaşma uygulaması Google Allo, geçtiğimiz aylarda iOS ve Android platformları için piyasaya sürülmüştü. Bugün itibariyle uygulamanın Android sürümü 10 milyon indirilme barajını geçti.

Google'ın daha önce Duo ve Handouts ile tecrübe ettiği mesajlaşma uygulaması tecrübesi hiç iyi olmamıştı. Diğer iki uygulama da ilk aylarında büyük ilgi görmüş ve on milyonlarca kullanıcıya erişmeyi başarmışlardı. Ardından o ilk günkü ilgi kaybolmuş ve uygulamaların kullanılma oranı dibi görmüştü. Mesajlaşma uygulamalarının birçok eksiğini kapatan ve kullanıcılarına oldukça ilginç özellikler sunan Google Allo da zirve noktasına ulaştı.

Google Play üzerinde 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilen uygulama, yaklaşıpk 3 ay öncesinde 5 milyon indirmeyi görmüştü. Kısa bir süre zarfında indirilme sayısını ikiye katlayan Google Allo, hala istediği etkinliği yakalayamamış durumda. Uygulama, Google Pixel telefonlar ile birlikte gömülü gelmesi dışında kullanıcılarla direkt etkileşime geçemiyor. Facebook Messenger ve WhatsApp gibi daha yaygın mesajlaşma uygulamalarına alışmış olan kullanıcılar da o alışkanlıklarını bırakıp, tamamen Allo'yu kullanmaya başlamıyorlar. Yani Google Allo'nun sonu da kardeşleri gibi hüsranla sonlanabilir. 

Edward Snowden Uyardı: Google Allo Kullanmayın!

Google Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Allo Popüler Ücretsiz Uygulamalar Listesinde Birinci Sıraya Çıktı

Google Allo 5 Milyon İndirme Rakamına Ulaştı

YORUMLAR