Google Allo 5 Milyon İndirme Rakamına Ulaştı

Google Allo 5 Milyon İndirme Rakamına Ulaştı

Google Allo akıllı hızlı mesajlaşma uygulaması 5 milyon indirme rakamına ulaştı. Ancak Google Allo'nun liderliğini ne kadar koruyabileceğini kestirmek zor.

Uygulamanın yayınlanmasından hemen sonra Android kullanıcıları Allo'yu denemeye başladılar. Bu ilgi Google Allo'yu listelerin başına çıkarmaya yetti. Ancak bir gerçek var ki, Google çıkardığı mesaj uygulamalarında genellikle bir süre sonra hüsrana uğruyor. Bir anda milyonlara ulaşan indirme rakamları zamanla yavaşlıyor ve uygulamalar gözden düşüyorlar. Bu durumu Google Duo ile tecrübe etmiştik.

Resmi çıkışlarından sonra bir anda yükselen Google akıllı mesajlaşma uygulamaları kullanıcıların ilgisini çekiyorlar. Ancak zamanla kullanıcı alışkanlıklarından dolayı eski ve alıştıkları uygulamalarına geri dönüyorlar. Google bu konuda Hangouts mesajlaşma uygulamasından bu yana sürekli aynı durumu tecrübe ediyor. Bakalım Google Allo’un kaderi ne olacak.

Google Allo ile Nedir?

Google Allo aslında Facebook Messenger ile WhatsApp’ın bir potada eritilmiş ve yeniden geliştirilmiş bir sürümü gibi. Bu iki uygulamanın eksiklerini tamamlıyor ve üzerine biraz da Google Asistan desteği katarak oldukça işlevsel bir hızlı mesajlaşma uygulaması altyapısı sunuyor. Google Asistan ile sohbetten ayrılmadan arkadaşlarınıza etraftaki sinemalarda neler oynuyor anında gösterebiliyorsunuz. Çeviri hizmetlerine bağlanabiliyor ve Google Allo'nun kendisi hakkında bile yardım alabiliyorsunuz.

Edward Snowden Uyardı: Google Allo Kullanmayın!

Google Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Allo Popüler Ücretsiz Uygulamalar Listesinde Birinci Sıraya Çıktı

YORUMLAR