Google Allo Android Nougat'a Entegre Olabilirdi

Google Allo Android Nougat'a Entegre Olabilirdi

Ortaya çıkan yeni bir iddiaya göre; Google'un mesajlaşma uygulaması Allo'nun Android Nougat ile birlikte temel mesajlaşma uygulaması olmasının düşünülmüş; ancak son anda bundan vazgeçilmiş.

Google I/O etkinliği sırasında duyurulan Allo, internet üzerinden mesajlaşma imkanı veren WhatsApp benzeri bir uygulama. Muadillerine benzer özellikleri olan uygulamanın en dikkat çeken tarafı ise içinde barındırdığı Google Asistan. Asistan uygulamayla birlikte mesajlaşma uygulamasından hiç çıkmadan internet üzerinden arama yapmanız mümkün oluyor ve kolayca erişilebilecek -maç sonuçları- gibi aramalar hemen karşınıza çıkabiliyor. Dahası bu asistan eski mesajlaşmalarınız sırasında kullandığınız kalıpları ezberliyor ve yeni bir konuşmada bunların kullanılacağını andığında, kolayca karşınıza kullandığınız kalıpları çıkarabiliyor. 

Google, yeni Android sürümünü hazırlarken, Allo'ya SMS ve Google Voice özellikleri de ekleyerek, Android Nougat'ın temel mesajlaşma uygulamasını Allo olarak belirlemeyi düşünmüş. Bir Reddit kullacısının ortaya attığı bu hazırlık ise eski mesajlaşma uygulamasına dönülmesiyle son bulmuş. LTNGNX takma isimli bu kullanıcıya göre ilk plan uygulamaya konulsaydı, Hangout da yavaş yavaş geri plana itilecek ve Google'un yegane mesajlaşma servisi olarak Allo kalacaktı.

Böyle bir plandan neden vazgeçildiği bilinmiyor; ancak Google'un yeni mesajlaşma uygulamasını tek başına ayakta tutmaya çalışacak olması, bu karardan vazgeçilmesinin temel sebeplerinden bir tanesi olarak gösteriliyor. 

Google Facebook Messenger’a Rakip Olacak Allo ve Duo Messenger Uygulamalarını Duyurdu

Android 7.0 Nougat’ın Fotoğraf Sevenlere Bir Sürprizi Var

Android 7.0 Nougat Final Sürümünü Yayınlandı

YORUMLAR