Google, Allo'dan Gizlilik Özelliklerini Kaldırdı!

Google, Allo'dan Gizlilik Özelliklerini Kaldırdı!

Google Allo'nun tanıtımında yer alan özelliklerden bazıları, uygulama kullanıma sunulduktan kısa süre sonra kaldırıldı.

Google, bu sene düzenlenen Google I/O etkinliğinde Allo ve Duo isimli iki yeni mobil uygulamasını tanıtmıştı. Etkinlikten kısa bir süre sonra videolu görüşme uygulaması olan Duo kullanıma sunuldu ancak Allo'nun kullanıma sunulması 21 Eylül tarihine kadar ertelendi. Mesajlaşma için geliştirilen Allo, Google'ın I/O etkinliğinde söylediğine göre baştan sonra şifreleme özelliğine, gizlilik moduna ve diğer güvenlik ayarlarına sahip olacaktı. Fakat görünüşe göre Google, uygulamayı kullanıma sunmadan kısa bir süre önce güvenlik ayarlarıyla ilgili fikrini değiştirdi.

Google Allo Gizlilik Özellikleri

Allo, söylenenin aksine bazı güvenlik ayarları olmadan indirilmeye sunuldu. Allo'yu deneyen kişiler, mobil uygulamanın gizli olmayan tüm mesajları açık bir şekilde kaydettiğini ve mesajların otomatik olarak silinmediğini bildirdiler. Kaydedilen mesajların kendi kendine silinmemesi, Google'ın bu mesajları rahatlıkla görebiliyor ve kayıt altına alabiliyor olduğunu gösteriyor. Oysa Google, Allo'yu tanıttığı etkinlikte uygulamanın ancak gizli olmayan mesaj bilgilerini kaydedeceğini ve bu bilgilerin okunamayan verilerden oluşacağını söylemişti.

Google'ın I/O etkinliğinde bahsettiği gizlilik özelliklerinden sadece gizlilik modu beklendiği gibi çalışıyor. Uygulamayı bu modda kullandığınız takdirde konuşmalarınız baştan sona şifreleniyor ve kayıt altına alınmıyor.

WhatsApp’a Rakip Olacak Google Asistan Destekli ALLO Uygulaması Yayınlandı

Allo Popüler Ücretsiz Uygulamalar Listesinde Birinci Sıraya Çıktı

Google Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR