Google, Android Akıllı Saat Üreticisi Wimm Labs'ı Satın Aldı

Google, Android Akıllı Saat Üreticisi Wimm Labs'ı Satın Aldı

Google, akıllı saat üretimi için yaptığı çalışmaları hızlandırmasına rağmen bunu rakiplerinden saklamak adına geçen yıl içerisinde satın alarak bünyesine dahil ettiği Android akıllı saat üreticisi Wimm Labs'ı duyurmamıştı.

Kickstarter projesi olarak ortaya çıkan Wimm Labs şirketini Google sessizce satın alarak, Android akıllı saat üretim sürecini hızlandırmak istedi. Satın alma işlemi ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmayan Google'ın, Wimm Labs'ı satın aldığını GigaOm yaptığı araştırmalar sonucu ortaya çıkardı. Wimm Lab çalışanlarından 2'sinin LinkedIn profillerinde google yazdığını gören GigaOm bunun haberini yaparak Google'dan satın alma işlemine yönelik onay istedi. Bu haberden sonra Wimm Labs'ı aldığını açıklayan Google'ın önümüzdeki süreçti Android akıllı saat çıkarması öngörülüyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Kicstarter üzerinde parlayan akıllı saat Pebble, Ocak ayında destekçilerine yollanmaya başlanmıştı. Başarılı bir üretim süreci geçiren Pebble ile birlikte Sony'de Android akıllı saat üretimini gerçekleştirerek piyasa sunmuştu. Samsung'unda 4 Eylül tarihinde kendi akıllı saatini çıkarması bekleniyor. Apple ise Google gibi sessiz kalmasına rağmen iWatch olarak çıkaracağı düşünülen akıllı saat hakkında bir çok haber yapıldı. Tüm rakiplerinin hamleler yaparak akıllı saat üretimne başladığı yada başlayacağı kesin olan Google, bu konuda mümkün olduğunda sessiz kalmayı başararak kullanıcılarına sürpriz bir akıllı saat sunmayı planlıyor olabilir.

Wimm Labs'ın satın alınması ile beraber akıllı saat çalışması yapmanın dışında, akıllı saatin İngilizcesi olan smartwatch.com alan adıda Google'ın oldu. Wimm.com'a yönlendirilmiş olarak bulunan bu alan adı oldukça önemli.

Bakalım ilerleyen günlerde Google'ın üzerinde çalıştığı öngörülen Android akıllı saati görebilecekmiyiz.

Twitter Yeni Ofisini Açtı: Avustralya

YORUMLAR