Google, Android Cihazınız Üzerindeki Tüm Uygulamaları Tarayacak

Google, Android Cihazınız Üzerindeki Tüm Uygulamaları Tarayacak

Google, Android cihaz kullanıcılarını zararlı yazılım ve uygulamalardan koruyabilmek için yeni bir güvenlik adımı daha attı. Perşembe günü duyurulan yeni uygulama onaylama servisi sayesinde Google, Android cihazlarınıza yükleyeceğiniz tüm uygulamaları tarayarak zararlı olanları tespit edecek ve sizi uyaracak.

Daha önceden de aktif edilen uygulama onaylama servisi, sadece 3. şahıs ve kuruluşlardan alınan yada indirilen uygulamaları tarayarak kontrol ediyordu. Aynı zamanda Google'ın, Google Play üzerinden indirilen uygulamaları tarama yapan hali hazırda bir güvenlik sistemi bulunuyor. Fakat yeni uygulama onaylama servisi, varolan hizmeti daha da büyüterek Android cihazlarınız üzerine yükleyeceğiniz tüm uygulamaları kontrol edecek ve zararlı olanları tespit edecek.

Zararlı ve kötü amaçlı uygulama rakamlarının artış gösterdiği son günlerde, pek çok kullanıcı bu uygulamaları yüklemesine rağmen herhangi bir uyarı almadan kullanmaya başlamaktadır. Bu uygulamalar sahip oldukları farklı içerikler ile kullanıcılara zarar verebiliyor. Bunun önüne geçmek isteyen Google, antivirüs uygulaması yada benzer türde güvenlik uygulaması kullanmayan kullanıcılarında yüklemiş olduğu zararlı uygulamaları tespit edebilmesini sağlamak istiyor.

Uygulama onaylama servisinin ayarlarına Android telefon ve tabletlerinizin güvenlik ayarlarından ulaşabilirsiniz.

Tamindir'in Logosu Çok Yakında Yenileniyor!

YORUMLAR