Google Android Cihazlar Üzerinden Çizgi Roman Okuma İşini Çözdü

Google Android Cihazlar Üzerinden Çizgi Roman Okuma İşini Çözdü

Telefon ve tabletler üzerinden çizgi roman okumayı deneyenlerin çok yakından bileceği gibi bu cihazlarda okuma yapmak oldukça zor bir işlem. Google'ın yayınlayacağı Bubble Zoom isimli güncelleme ise bunu kökten çözmeyi amaçlıyor.

Kullandığın telefon ve tabletin ekran büyüklüğü ne kadar fazla olursa olsun, çizgi roman açtığınızda konuşma balonlarındaki yazıları okumak için zoom yapmanız, sahnede yaşanan olayı görmek için ise ekranı tekrar eski haline getirmeniz gerekiyor. Zoom-in ve zoom-out ile geçen yaklaşık 10 dakikalık çabanın ardından ise yüksek ihtimalle okduğunuz çizgi romanı kapatıp çıkıyorsunuz. Bu sorunu çözmek için çalışan Google ise oldukça yaratıcı bir uygulama ile kullanıcılarının karşısına çıkmış.

Bubble Zoom ismini verdiği bu uygulamayla birlikte kullanıcıların çizgi roman okuma zevkleri yüzde yüz arttırılıyor. Uygulamayı telefon ya da tabletinize kurup bir çizgi roman açtığınızda, sayfadaki konuşma balonları sadece bir tuşa basarak büyütülebiliyor. Böylece zoom yapmadan konuşma balonları okunacak seviyeye geliyorlar ve sahnedeki aksiyonu kaybetmeden okumaya devam edebiliyorsunuz. Genellikle ses açma kapama tuşlarına yapılan atamalarla birlikte, kullanıcı sadece bir tuşa basarak aşağıdaki ya da yukarıdaki konuşma balonuna geçebiliyor ve hiçbir efor sarf etmeden okumasını tamamlayabiliyor.

Google Play Books uygulamasına gelecek olan Bubble Zoom güncellemesiyle birlikte şimdilik belli başlı çizgi romanlar üzerinden bu uygulama kullanılabiliyor. Google Play Books üzerinde hazırlanan özel sayfadan hangi çizgi romanlar üzerinde bu uygulamayı deneyebileceğinizi görebildiğiniz gibi buna dair ayrıntılı bilgileri ise hemen aşağıda yer alan videodan edinebilirsiniz. 

Google Hangouts'ta Grup Konuşmalarına Katılmak Kolaylaşıyor

Google, Türk Mühendise Ait Anvato İsimli Şirketi Satın Aldı

Google'ın Yeni Aracı Sizi Sanat Tarihçisi Yapacak

YORUMLAR