Google, Android'e Hızlı Bluetooth Eşleştirme Özelliğini Getirdi

Google, Android'e Hızlı Bluetooth Eşleştirme Özelliğini Getirdi

Google, Android 6.0 ve üzeri sürümleri için hızlı Bluetooth eşleştirme özelliğini duyurdu. Hızlı eşleşme, Bluetooth üzerinden cihazların tanınmasını ve eşleştirilmesini kolaylaştıracak.

Akıllı telefonumuzla kablosuz özellikli kulaklığımızı eşleştirmek, eskisi gibi zamanımızı almayacak. Google Play 11.7+ sürümünü destekleyen tüm cihazlar için hızlı ve kolay erişim sağlayan hızlı Bluetooth eşleştirme özelliği ile ekranınıza düşen bildirime tek bir dokunuşla kulaklığınızı telefonunuza tanımlayabileceksiniz.

Bu özelliğin çalışması için telefonunuzda Bluetooth ve Konum servislerinin açık olması gerekiyor.

Google'ın sunduğu yeni özelliğin kullanımı ise gayet basit. Hızlı eşleştirme özelliğine sahip cihazınızı açarak eşleştirme moduna getirin. Daha sonra iki cihazı birbirine bağlaması için ekranınıza cihazın adını ve resmini içeren bildirim düşecek. Sonrasında yapmanız gereken tek şey, gelen bildirime dokunmak olacak. Bu üç basit adımdan sonra Bluetooth bağlantısı otomatik olarak açılıyor ve eşleştirme gerçekleşmiş oluyor.

Bu özelliğin şu an için yalnızca Google Pixel Buds ya da Libratone'un Q Adapt On-Ear kulaklıklarında çalıştığını da belirtelim.

Google ile Android'in bu adımı, şüphesiz ki kullanıcıların oldukça hoşuna gidecektir. Teknoloji devinin 2018 yılında bu özelliği Bluetooth 5.0 ile entegre etmesi bekleniyor. Ayrıca yakın bir zaman sonra Plantronics Voyager 8200 kulaklıklara da bu özelliğin geleceği ifade edelim.

YORUMLAR