Google, Android Güvenlik Güncellemesi Gelen Cihazların Listesini Yayınladı

Google, Android Güvenlik Güncellemesi Gelen Cihazların Listesini Yayınladı

Google, son iki ayda güvenlik güncelleştirmeleri servis ettiği 42 adet Android cihazın tam listesini yayınladı.

Galaksi S5 çift SIM kartlı modelinden tutun Galaxy S8 Plus'a kadar olan tüm güvenlik güncellemesi alan cihazları, bu listeden takip etmek mümkün olabiliyor. Eğer listede sizin de cihanız yer alıyorsa otomatik güncelleme seçeneklerinizi kontrol etmenizde fayda olabilir.

LG Electronics ve General Mobile'ın, listede dört cihazı var. Google'ın Nexus 6 ve üzeri Pixel ve Nexus serisi cihazları da listede yer alıyorlar. Listenin güncelleme rekortmeni olarak Samsung cihazlar öne çıkıyor. Google listeye giren 42 cihaz modelinin yanı sıra, bu güncelleme listesinin 100 cihaza kadar çıkacağını da açıkladı. 

Bu güncellemelerin hemen hepsi, son zamanlarda Android cihazların karşılaştığı işletim sistemi açıklarını kapatmak üzere gerçekleştirildiler. Güncellemelere katkıda bulunan Android yazılım geliştiricileri, 50 ile 200 bin dolar kadar ödül alabilecekleri "Google Rewards" programın dahil önemli güvenlik şirketleri ve üçüncü şahıslardan oluşuyor. Program dahilinde Google, geçen sene boyunca 115 kişiye ortalama 2,150 dolar ödenmiş olduğunu da açıkladı.

Google toplam olarak benzer güvenlik desteklerine geçen yıl 1.1 ödül dağıtmış.

Android'de Virüs Paniği

Android Daha Sık Güncellenecek

YORUMLAR