Google Android İçin Calendar Uygulamasını Yeniden Tasarladı

Google Android İçin Calendar Uygulamasını Yeniden Tasarladı

Google popüler takvim uygulaması olan Google CalendarAndroid'in yeni versiyonunda tamamen yeniden tasarladı. Artık takvim uygulaması çok daha akıllı, daha renkli ve her yönden daha kullanışlı. Google Calendar'ın yeni versiyonu tüm Google uygulamaları arasında da kullanılarak her yönden uygulamaya erişiminizi arttırıyor.

Android 5.0 Lollipop'la beraber gelecek Google Calendar, artık uygulama içi çok daha rahat gezebilmenize imkan tanıyacak. Uygulamaya eklenen birçok yardımcı araç sayesinde bir ajanda olarak kullanabileceğiniz takviminize her şeyi not edebilir, arkadaşlarınızı etiketleyebilir, yer ve konum da belirtebilirsiniz. Genellikle katılacağınız etkinlikler üzerine yoğunlaşan uygulama rezervasyonlarınızı, uçak saatlerinizi, konserleri vb. tüm etkinlikleri otomatik olarak gelen kutunuzdan kaydedip sizin için takvime ekliyor. Bildiğimiz üzere Google yeni Inbox isimli uygulamasıyla Gmail devrine yeni bir boyut getirerek e-posta bünyesini geliştirdi.

Ajandanızda sırada neyin olduğunu da takip etmek Calendar'ın yeni versiyonuyla artık çok kolay. Google uygulama içerisinde yeni bir bölüm açarak tüm yaklaşan görüşmelerinizi rahatça görebileceğiniz bir şema hazırladı. Görsel olarak da harika hazırlanmış bu görüşme baloncukları olayla ilgili resmi otomatik olarak arka planda gösteriyor.

Google'ın Android 5.0 ile birlikte yürüttüğü çalışmalar tüm uygulamarına yavaş yavaş yansırken mobil uygulama konusunda firma çok önemli ve yenilikçi adımlar atmaya devam ediyor. Yeni Google Calendar şu anda Android 5.0'ı çalıştıran tüm cihazlarda ulaşılabilir durumda. Önümüzdeki haftalara doğru ise Google Play'e de gelerek Android 4.1 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlara da çıkmış olacak.

İlginç bir ekstra bilgi olarak Google yeni Calendar uygulamasını iPhone'a da getiriyor. Halihazırda Apple'ın kendi takvimi olsun, iPhone içinde yer alan başka uygulamar olsun Google takviminize ulaşmak zaten mümkün olsa da bu sefer Google kendi uygulamasını iOS için de çıkarak. Ancak Google Calendar'ın iOS için ne zaman geleceği henüz belli değil.

Google Calendar'ı Android akıllı telefonlarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Önümüzdeki haftalarda yeni versiyonu Google Play'e geldiğinde böylece rahatlıkla telefonunuz üzerinden uygulamayı güncelleyebilirsiniz.

Siz Hareket Ettikçe Şarj Olan Taşınabilir Batarya Ampy Şarj Problemini Ortadan Kaldırıyor

Sanal Makinada Windows 10 Kurulumu ve Kullanımı

YORUMLAR