Google Android İçin Drive Uygulamasını Yeniledi

Google Android İçin Drive Uygulamasını Yeniledi

Sosyal ağını I/O konferansında yeniledikten sonra Google, kartlarını yine geleceğe oynama yönünde kullandı ve Drive uygulamasını tamamen güncelleme kararı aldı.

Android için Drive uygulamasının tümü üzerinde yeniden çalışıldı ve uygulama tamamen yenilendi. Android için Drive uygulamasının en günel halini hemen buradan yükleyebilirsiniz:

Google, Facebook ve diğerleri resimler üzerinde son zamanlarda odaklarını artırmış durumda. Buna göre kullanıcılar, Google+ katları tarzını anımsatan şekilde görüntülenen, metin tabanlı liste ya da daha geniş dosya ön izlemeleri ve bireysel dosya ön izlemeleri olanağı sunan ızgara düzeni arasında geçiş yapabilecekler. Bunların yanında da dosyaların arasında kolayca dolaşmak ve onları indirmek mümkün olacak.

Arayüz değişimlerinin yanında Drive’a eklenen en yeni nitelik, “tarama” özelliği oldu. Drive şimdi kullanıcılara kameralarıyla fotoğraf çekme ve bunu Drive’a PDF halinde kaydetme olanağı sunuyor. Bunu yaparken de fotoğrafların içindeki metni ortaya çıkarmak için optik karakter tanıma özelliği (OCR)’ni kullanmalarını mümkün kılıyor. Asıl fikir ise bu özelliğin makbuzları ya da kartvizitleri telefona kaydetmek için kullanılabilecek olması.

HTC One S İçin Android 4.2 ve HTC Sense 5 Güncellemesi Gelebilir

YORUMLAR