Google Android için Kamera Uygulamasını Yayınladı

Google Android için Kamera Uygulamasını Yayınladı

Android işletim sisteminin geliştiricisi Google kendi kamera uygulaması olan Google Kamera'yı Android 4.4 Kitkat işletim sistemini kullanan mobil cihazlar için ücretsiz indirilebilecek şekilde yayınladı. Aslında Android işletiminin resmi uygulama marketi Google Play Store kamera uygulamaları söz konusu olduğunda hiç de sıkıntı yaşanacak bir yer değil. Google Play Store üzerinde farklı ihtiyaçlara hitap eden binlerce değişik kamera uygulaması bulunabiliyor ve birçoğu da ücretsiz. Peki Google Kamera'nın farkı nedir?

Google Kamera kullanıcılara üç farklı konuda yardımcı oluyor. Uygulamanın Photo Sphere adlı özelliği kullanıcılara 360 derece fotoğraf çekme olanağı sağlıyor. Böylece kendinize ait fotoğraf küreleri yaratabilmektesiniz. Blur, yani Lens Bulanıklığı özelliği ise bize SLR makinalarla çekilen fotoğraflara benzer bir şekilde fotoğrafların arkaplanlarını bulanıklaştırma imkanı sunuyor. Yüksek çözünürlük desteği sunan Panorama özelliği ile farklı fotoğrafları birbirine ekleyerek geniş ölçekli fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Bunların yanında video çekme özelliği de uygulamaya eklenmiş.

Google Kamera'nın dikkat çeken yönü Android cihazınızın kamera sensörünün sunabildiği en yüksek kaliteyi otomatik olarak algılaması ve en yüksek kalitede fotoğraflar çekildiğini garantilemesi. Eğer Android 4.4 işletim sistemine sahip bir Android telefon veya tablet kullanıyorsanız Google Kamera'yı bu bağlantıdan indirebilirsiniz:

Haftanın iOS Oyunu: Trials Frontier

YORUMLAR