Google, Android N'in Tasarımında İnce Değişiklikler Yapacak

Google, Android N'in Tasarımında İnce Değişiklikler Yapacak

Android N'in gelmesine az bir süre kala Google'ın ne gibi değişiklikler yapacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Bugün çıkan bir habere göre Google, Android N'in tasarımında ince değişiklikler yapacak.

Google geliştirici etkinliği I/O 2016'da resmi olarak duyurulan ve beta aşamasında bulunan Android N hakkında şimdiden pek çok şey biliyoruz. Yine de -aslında her zaman olduğu gibi- final sürümüne yaklaştıkça mutlaka yeni fikirler ve değişikliklere rastlıyoruz. Bunlardan birinin Android'in gezinti butonlarında yapılacak ince dokunuşlarla alakalı olduğu ortaya çıktı.

Sektörün güvenilir kaynaklarından Android Police'in haberine göre Google, yeni Android sürümünde Home ve gezinti butonları tasarımında bir takım değişikliklere gidecek. Fakat bu değişiklikler yalnızca Nexus telefonlarda geçerli olacak.

Peki yeni Home ve gezinti butonları nasıl görünecek?

Açık konuşmak gerekirse radikal bir değişiklik olmadığını görüyoruz. Google'ın Home butonuna yeni özellikler koyup koymayacağını da henüz bilmediğimizden ne yorum yapsak havada kalacak. Fakat şimdilik yeni Home dizaynında üzerine uzun süre basılı tutunca bir animasyonla karşılaşabiliriz gibi duruyor. Siz yeni Home butonu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Google Android N Sürümünün İsmini Açıklamaya Hazırlanıyor

Android N'in Adı Android Namık Olabilir!

YORUMLAR