Google, Android One Telefonlarını Hindistan'da Tanıttı

Google, Android One Telefonlarını Hindistan'da Tanıttı

Google’ın yüksek donanımı uygun fiyatla birleştiren Android One projesinin detayları nihayet ortaya çıktı. Hindistan’da düzenlenen etkinlikle tanıtılan Android One akıllı telefonlar stock Android ve fiyat / performans ürünü arayanlar için ideal.

Google’ın gelişmekte olan pazarlar için düşündüğü Android One projesi altında tanıtılan telefonlar ilk olarak Hindistan’daki 3 büyük operatör olan Micromax Canvas A1, Karbonn Sparkle V ve the Spice Dream Uno tarafından tüketicilere sunulacak. Yaklaşık 105 dolar fiyat etiketine sahip olan telefonlar saf Android KitKat yazılımı ile gelecek ve yazılım güncellemelerini doğrudan Google’dan alacaklar. İki yıla kadar sorunsuzca güncelleneceği belirtilen cihazlar  Android L güncellemesini alacak ilk telefonlar arasında olacak.

Çift SIM kullanımını destekleyecek olan telefonlar 4.5 inç 480 x 854 çözünürlüklü ekran, 5 megapiksel arka kamera, 1GB RAM, 1700 maH’lik batarya, MediaTek’in 1.3GHz hızda çalışan dört çekirdekli Cortex A7 işlemci ve microSD kart desteği ile gelecek.

Android One için Acer, ASUS, HTC, Lenovo, Panasonic gibi önemli üreticilerin yanı sıra Qualcomm ile işbirliği yaptığını belirten Google, ucuz ve güçlü olacağını belirttiği Android One telefonlarını bu yılın sonlarına doğru Güney Asya’daki diğer ülkelerde de satışa sunmayı planlıyor.

Android KitKat'ın Pazar Payı Yüzde 24.5'e Fırladı

YORUMLAR