Google App Maker Yayınlandı

Google App Maker Yayınlandı

Arama motoru devi Google, kodlama becerisi zayıf olanlar için yeni girişimi App Maker'ı duyurdu. App Maker, uygulama geliştirmeye yeni başlayan herkesin, temel uygulamaları hızlı bir şekilde geliştirmesini kolaylaştırıyor.

Yeni hizmeti kısaca tanıtacak olursak, ilk olarak kullanıcı arabirimi oluşturmanıza yarıyor. Diğer yandan API sunan neredeyse tüm servislerle uygulamanızı doldurmanızı sağlıyor ve bulut tabanlı sürükle-bırak geliştirme ortamı sunuyor. Bu uygulamalar daha sonra Google'ın kendi G Suite uygulamalarının çalıştığı aynı altyapıda çalışıyor ve IT yöneticileri bunları Gmail, Drive ve diğer G Suite uygulamaları ile yönetebiliyor.

App Maker için başka bir deyişle, prototiplerin uygulama yapılmasını kolaylaştıran bir araçta denilebilir. Hizmette bulunan yerleşik şablonlar, sürükle-bırak mantığı, kullanıcı arabirimi düzenleyici ve veri modelleme gibi özellikler uygulama geliştirmeyi hızlandırıyor. HTML, CSS, Javascript ve Google'ın materyal tasarımı gibi açık standartları destekliyor ve geliştiricilerin anında tanıdıkları bir ortamda, hızlıca güzel uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyor. 

Web ve mobil uygulama geliştirenlerin işine yarayacak bu hizmete, Google'ın hazırlamış olduğu internet sitesinden erişebilirsiniz. Hizmette pek çok dil bulunmasına rağmen, maalesef Türkçe aralarında bulunmuyor. Nihayetinde, uygulama geliştiriciler için iyi bir haber geldi diyebiliriz.

Google 2016 Yılında 1 Milyara Yakın Web Sitesi İçeriğini Arama Sonuçlarından Attı

YORUMLAR