Google Apple'ı Sollayarak 2014'e Damgasını Vurdu

Google Apple'ı Sollayarak 2014'e Damgasını Vurdu

Teknoloji dünyasında adını her an duyduğumuz Google, çabasının karşılığını alarak rakibi Apple'ı alt edip 2014'ün en değerli markası seçildi. İlgi alanını geniş tutarak marka değerini yükselten şirket, geçen seneki değerini yüzde 40 arttırdı.

Ürünleri, pazarlama stratejileri, yasal süreçleri gibi pek çok konuda birbiriyle yarışan dev şirketler, her sene büyüme oranlarıyla kendi aralarında değerlendiriliyor. Pazar araştırma şirketi Milward Brown'un bu yıl yaptığı değerlendirmelerin sonucunda Google, bu yıl değerini 158.8 milyon dolara yükselterek ipi göğüslerken, Apple geçen seneye göre yüzde 20 değer kaybederek 147.8 milyon ile geride kaldı. Şüphesiz Google başarısını yenilikçi şirket politikalarıyla basında hemen hemen her gün adından söz ettirmesine borçlu. Teknolojiye ilham kaynağı olan Apple, her ne kadar pek çok patentin sahibi ve teknoloji öncüsü olsa da, Google'ın saldırganlığı karşısında ivme kaybederek bu düşüşe meydan verdi desek yanlış olmaz. Özellikle Google Glass'ın tanıtımının ardından kulvarında depar atan Google, gömülü Android işletim sistemi atılımlarıyla grafiklerde hatırı sayılır bir yükseliş kaydetti.

En değerli beş şirket arasında üçüncü sırayı IBM alırken, onu Microsoft ve McDonald's takip ediyor. Samsung'un kendini bu listede en az Google kadar rekabetçi bir yerde konumlandırabilecek konuma ne zaman geleceği ise merak konusu.

Google Chrome Ocak Ayının Birincisi Oldu

Apple Sonunda Türkiye Mağazasını Açtı

Apple, Beats'i 3.2 Milyar Dolara Satın Alıyor

YORUMLAR