Google Arama Motoru Algoritmaları Güncelleniyor

Arama motoru Google, 21 Nisan'dan itibaren arama algoritmalarını yeniliyor.

Google Arama Motoru Algoritmaları Güncelleniyor

Google, 21 Nisan'dan itibaren arama motoru algoritmalarını ve protokollerini yeniliyor. Deep adı verilen yeni sistem, aramalarda mobil uyumlu web sitelerini daha üst sıralarda tanımlamak için optimize ediliyor.Google, 21 Nisan'da Deep isimli yeni arama algoritmasını faaliyete geçiriyor. Yeniden yazılacak kurallarla mobil uyumlu web siteleri daha üst sıralarda yer alırken, aramalarda görüntülenen alakasız sayfalar tamamen ortadan kaldırılacak. Bunun yanı sıra Google, görsel içeriklerin zenginliğini ve orijinalliğini de sınayarak web sitelerini buna göre de bir sıralamaya tabi tutacak.

Bu algoritmaların değişmesiyle bağlantılı olarak web sitelerinin SEO kurallarının da yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. 2015 SEO Trendleri Neler Olacak? yazımızda böyle bir değişikliği ön görmüş ve tasarlanacak yeni stratejileri anlatmıştık.

Ancak an itibarıyla Google Web Yöneticisi Ayarları sayfalarından gelişmelerin dikkatle takip edilmesi gerekiyor. Değişen algoritmalar web sitenizi sorguladığınız anda net bir şekilde bu sayfalarda güncelleniyor. Eğer bir web siteniz varsa ve mobil uyumunun derecesini merak ediyorsanız, hemen Google Mobil Uyululuk testini bu linki takip ederek yapabilirsiniz. Böylece 21 Nisan'a kadar önlemler alabilme şansınız da olabilir. 

Google'ın gelecekte öngördüğü arama vizyonunun yavaş yavaş tamamen değişeceği de gelen haberler arasında. Google’ın kelime aramadan, soru cevaplamaya doğru bir arama ve cevaplama teknolojisine doğru eğilim göstereceği söyleniyor.

Google Köprü Sayfa Kullanan Sitelere Ceza Yağdıracak

İnternetin İlk Göz Ağrısı '.com' Uzantısı 30 Yaşına Bastı

Apple, Google'a Rakip Olacak Bir Arama Motoru Geliştiriyor

YORUMLAR