Google Arama Motoru Değişiyor!

Google Arama Motoru Değişiyor!

Google arama motoru ana sayfası, artık işlevlerini değiştirecek. Arama sonuçlarına birkaç kişisel sonucu da ekleyebilen eski sistem, yeni eklenen "Kişisel" sekmesi sayesinde herkese açık sonuçları ortadan tamamen kaldırıyor, arayan kişiye özel içeriklere yoğunlaşıyor.

9to5Google'ın haberine göre 'Kişisel sekmesi', "Daha fazla" menüsünün altında bulunacak. Böylelikle, Gmail mesajlarına ait bağlantılara tıkladığınızda ilgili e-posta, Gmail sayfasını açmadan da görüntülenebiliyor olacak. Bu durum tamamen Gmail sayfasının ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor, alışkanlıklarınıza göre bu sayfayı da görüntüleyebilmeniz hala mümkün. Yeni arama motoru sayfasında bir fotoğraf arıyorsanız, arama sonuçlarında fotoğrafı doğrudan açabiliyor, ya da Google Fotoğraflar'da daha derin aramalar yapabilmeniz mümkün olabiliyor.

Bu değişiklikler, aslında Google Arama ana sayfasının tamamen kişiselleşeceği şeklinde özetlenebilir. Çünkü Google'da yaptığınız her aramaya göre dev arama motoru artık, kullanıcıya özel Google Fotoğraflar, Google Takvim ve Gmail hesaplarını da tarayarak daha kişisel sonuçları dökümleyebilecek.

Sadece kullananların görebileceği bu arama sonuçları, Android kullanıcılarına an itibarıyla hizmet veriyor. Kısaca yukarıda yazdığımız tüm yenilikler Android platformunda mevcut.

Yenilenen Google Arama Motoru Site Sahiplerini Üzecek

Yenilenen Google Arama Motoru Site Sahiplerini Üzecek

Google Arama ve Google Play Yakında Android Telefonlara Veda Edebilir

YORUMLAR