Google Arama Motoru Yeni Bir Seyahat ve Alışveriş Özeliği Kullanmaya Başlıyor

Google Arama Motoru Yeni Bir Seyahat ve Alışveriş Özeliği Kullanmaya Başlıyor

Google alışveriş severler ve seyahat tutkunları için arama motorunun altyapısını biraz daha geliştirdi. Google yeni filtreleme seçenekleriyle otel arama seçeneklerini de zenginleştirdi.

“Bodrum’da 200TL’nin altında hayvan kabul eden oteller” cümlesi gibi karöaşık sorgulamaların altından kalkabilen yeni arama motoru filtre altyapısı, oteller arasında fiyat, özellik karşılaştırmaları yapmanıza da olanak tanıyor. Seyahat severler için akıllı otel filtreleme, otel karşılaştırmaları, konaklama ipuçları ve seyahat giderleri ve uçak fiyatları takibi de yapmayı kolaylaştıran yeni altyapı, benzer hizmetin alışveriş tutkunları için de kullanılmasına olanak sağlıyor.

Yaz elbiseleri gibi genel bir arama da bile Google’da kayıtlı olan alışveriş merkezleri arasına marka-fiyat ilişkilendirmeleri yaparak aramanızı detaylandırmanız mümkün olabiliyor. Alışveriş için ürün sorgularken yurtdışında TL satış yapabilen mağazalarında aramada görüntülenebiliyorlar. Bu gelişmeye YouTube’da dahil oluyor. Özellikle seyahat ve alışveriş kampanyaları ile ilgili videolara arama filtreleme yoluyla ulaşabiliyorsunuz. 

YORUMLAR