Google, Arama Motorunu Klavyeye Sığdıran Gboard iOS Uygulamasını Yayınladı

Google, Arama Motorunu Klavyeye Sığdıran Gboard iOS Uygulamasını Yayınladı

Birkaç saat önce Google iOS platformu için hazırladığı Google Gboard klavyesini, duyurdu ve Apple AppStore’dan hizmete sundu.

Gboard klavye iOS tabanlı cihazlarda oldukça farklı bir tecrübe sunuyor. Google Gboard klavye, geleneksel klavye uygulamaları gibi klavye hizmetini yanı sıra arama yapabiliyor, GIF arama seçenekleri sunabiliyor ve başka uygulamalarla da entegre olabiliyor. Gboard klavyeyi kullanarak mesajla ya da sohbet ederken arama motorunu kullanabiliyor ve böyleve GIF ve emojiler bularak karşı tarafa hemen gönderebiliyorsunuz ifadeler yollayabiliyorsunuz.

Gboard nedir, ne işe yarar?

Gboard parmağınızı ekranın üzerinde dolaştırarak yazı yazabildiğiniz klavyeler gibi de kullanılabiliyor. Google’ın iOS için hazırladığı klavye, harften harfe geçerken parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmadan yazma rahatlığı da sağlıyor. App Store’da İngilizce dil sürümüyle yayınlanan Gboard’un önümüzdeki dönemde diğer ülkelere açılacağı Google blog sayfalarından duyuruldu. Yeni Google klavyesinin rakipleriyle arasındaki farkı iyice açacağı düşünülüyor. Şimdilik tek dil seçeneği olan klavye uygulama mağazalarında hemen yükselmek istiyorsa mutlaka en az 10 dili desteklemesi gerekiyor. Bu yüzden Google'ın bu avantajını hemen küreselleştirmesi önemli.

Gboard nasıl kullanılır?

Aşağıdaki videoda Gboard klavyenin marifetlerini izleyebilirsiniz. 

Google I/O 2016 Konferansında Ne Sürprizler Olabilir?

Google'ın Arama Sayfası Siyahlara Büründü Kullanıcılar Çok Rahatsız Oldu


YORUMLAR