Google Arama Motorunu Kullanırken Bizi Kamerayla İzlemek İstiyor

Google Arama Motorunu Kullanırken Bizi Kamerayla İzlemek İstiyor

Teknoloji her zaman işimize yarıyor olsa da, bazen korkutucu özellikleriyle de bizi karşılayabiliyor. En güvendiğimiz firmalar bile aslında sürekli bizi izliyor olabiliyor; örneğin Google.

Google'ın bugün açıkladığı yeni detaylar ise bir hayli korkunç. Google, arama motorunu kullanırken bizleri ön kameramızdan izlemek istiyor. Bunun nedeni ise onlara göre çok basit; arama motorunun kullanışlılığını artırmak. Peki, bu geçerli bir sebep mi?

İnsanların biyometriğini, yani biyokimliklerini ölçme konusunda çoktan patenti almış olan Google anlaşılan bu konuda bir hayli ciddi. Arama motorunu kullanırken verdiğimiz tepkileri, vücut sıcaklığımızı, kalp atış hızımızı, göz kırpma sayımızı ve bunun gibi şeyleri ölçüp, bir şey aradığımızda karşımıza gelen sonuçlardan nasıl etkilendiğimiz açıkça Google tarafından bilinecek. 

Olay her ne kadar bizim için yapılıyormuş gibi görünse de, kameradan izlenmek birçok kullanıcının hoşuna gitmeyecektir. Google bu konuyu henüz resmi bir şekilde açıklamadı, ama verdiği detaylar gidişatın bu yönde olduğunu gösteriyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Arama yaparken izlenmek sizin için sorun olur muydu?

Google'dan Düğün Paketi: Google Weddings

Google, VR Kullanımını Kolaylaştırıyor

Google Keep Notlarınızı Google Dökümanlara Nasıl Aktarırsınız?

YORUMLAR