Google Arama Sonuçlarında Artık Video Önizlemeleri De Gösteriyor

Google Arama Sonuçlarında Artık Video Önizlemeleri De Gösteriyor

Google, günden güne birçok özellik ekleyerek geliştirdiği arama motoruna kullanışlı yeni bir özellik daha ekliyor. Artık arama sonuçları sayfasının hemen üzerinde aratılan konuyla ilgili videoların 6 saniyelik önizlemeleri de gösterilecek.

Google'ın Android uygulamasında ve Chrome'un Android versiyonunda başlayacak olan bu özellikle, arama yaptıktan sonra üstte videolar göreceğiz ve bu videolar GIF gibi önizleme şeklinde oynatılabilecekler. Bu sayede eğer arama yaptığımız konuyla ilgili bir video izleyeceksek hemen videonun bir kısmını görüp arattığımız konuyla alakalı olup olmadığını anlayabileceğiz.

Bu yeni video önizleme özelliğinin standart halinde video önizlemeleri sadece Wi-Fi ile bağlandığınızda oynatılacak. Fakat bu özelliği mobil verideyken de kullanabilmek veya tamamen kapatabilmek de bizim elimizde. Android işletim sistemi için Google veya Chrome uygulamalarının ayarlarına girerek bu ayarlar kolayca yapılabiliyor.

Bugün itibarıyla başlayacak olan bu yeni özelliğin zamanla daha da gelişeceği belirtiliyor. Google, kota dostu olacak şekilde ayarlanmış olan bu yeni video önizlemelerinin faydalı olacağını düşünüyor.

Google Arama Motoru Artık Çevrimdışı Sorgulamalar da Yapabiliyor

YORUMLAR