Google Aramalarında Favori Şarkılarınızın Sözlerini Görebilirsiniz

Google Aramalarında Favori Şarkılarınızın Sözlerini Görebilirsiniz

Bir çok kişinin hayatında önemli bir alana sahip olan müzik ve şarkıların sözlerini zaman zaman ezberlemek yada akılda tutmak zor olabiliyor. Neyse ki internet ve Google var. Bu tür durumlarda Google'a yazarak ister Türkçe ister yabancı tüm şarkıların sözlerine ulaşabiliyoruz. Fakat artık Google şarkı sözü siteleri yerine, şarkı sözlerini direkt olarak kendi arama sonuçlarında göstemeye başladı.

Eğer çok sevdiğiniz şarkıların sözlerini merak ediyorsanız, Google'a o şarkının adını yazdıktan sonra sonuna şarkı sözü diye ekleyerek aratmanız yeterliydi. Böylece Google size şarkı sözünü okuyabileceğiniz bir çok site sunuyordu. Yeni bir değişiklik yapmaya hazırlanan Google, şarkı sözü araması yapan kullanıcılarına istedikleri şarkı sözünü direkt olarak arama sonuçlarında gösterecek.

Google+ kullanıcısı tarafından keşfedilen bu yeni özelliğin henüz test aşamasında olduğunu düşünüyorum. Çünkü şu an için pek fazla şarkı bulunmuyor. Ayrıca TR uzantılı Google'ı kullanıyorsanız yapacağınız aramalar sonucu şarkı sözlerine ulaşamayabilirsiniz. Bunun anlamı Türkiye'de yaşayan kullanıcılar olarak bir süre daha şarkı sözü sitelerini kullanmaya devam edebiliriz. Fakat Google bu özelliğini globalleştirdikten sonra oldukça rahat edebiliriz.

Şarkı sözü sitelerini oldukça kötü etkilemesi beklenen bu yeni arama motoru değişikliklerinin göstemriş olduğu şarkı sözleri Google Play Müzik servisinden çekiliyor. Yani sanatçılar şarkılarını Google Play Müzik'e şarkı sözü kitapçığı olmadan eklerse kullanıcılar arattığı şarkıların şarkı sözlerine ulaşamayacak.

Eğer Google Tr'yi kullanmıyorsanız The Smith'in '' How Soon is Now'' şarkısının sözlerini ''How Soon is Now Lyrics'' yazarak arama yapabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde daha da yaygınlaşarak farklı diller için de kullanabileceğini düşündüğüm yeni özellik hakkındaki düşündüklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Android Dosyalarını Bilgisayara Kopyalama Nasıl Yapılır?

YORUMLAR