Google Aramanın Yüzü ve Tarzı Değişiyor

Google Aramanın Yüzü ve Tarzı Değişiyor

Google arama sonuçlarını gösteren sayfalarda daha çok bilgi paylaşmak ve yönlendirici olabilmek için bazı yenilikler yapıyor. Özellikle mobil sayfalarda arama sonuçları daha detaylı oluyor.Google’ın en önemli ürünlerinden biri olan Arama Motoru sayfaları artık gelen bilgileri farklı bir tasarım içinde, görüntü, ilintili video ve haber içeren kısımlardan oluşan bir sistemle sunacak.

Google kullanıcı deneyimini artırmak ama alışkanlığını zedelememek için bir süredir testler yapan Google özellikle mobil cihazlarda arama sayfalarının daha farklı görüntülenmesine hazırlanıyordu. Bugünden itibaren Chrome temelli mobil tarayıcılarda bu çalışmaların örneklerini görmemiz mümkün olabilecek.

Görsel olarak her bir arama sonucunun farklı kartlar şeklinde gelmesinin, bu şekilde bilgiler azalsa da daha net bir arama sonucu sunulabileceği düşünülmüş. Mobil cihazlarda bile daha derli toplu duracağı test edilen bu sunum tarzıyla Google Arama bir buçuk satır kadar alanı kaybediyor. Yine de özel bazı sitelerin ve haberlerin videoları ya da benzer interaktif arama sonuçları bu alana yerleştirilerek daha zengin bir sunumla da karışılacağız. 

Samsung Galaxy S6 Sonunda Göründü

YORUMLAR