Google Artık İnternet Hızı Ölçümü Yapıyor

Google Artık İnternet Hızı Ölçümü Yapıyor

Dünyanın en popüler arama motoru Google, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı yeni özelliğini aktif hale getirdi. Bu özellik sayesinde artık internet hızı ölçümleri daha güvenli olacak.

Google'ın internet araştırmasında en çok kullanılan site olduğunu biliyorsunuz. Anlık olarak milyonlarca arama yapılan bu sitede bazı özellikler bulunuyor. Gizli özellik olarak nitelendirilen bazı komutları Google'da arattığınızda karşınıza ilginç şeyler çıkmakta. Eğer bu ilginç komutları denemek istiyorsanız aşağıdaki linkler size yardımcı olabilir.

Google yukarıdaki arama komutlarının arasına bir yenisini daha ekledi. Henüz sadece Amerika'da aktif olan bu özellik ile birlikte Google internet hızı ölçümü yapabiliyor. Google'ın herhangi bir şirkete ortak olmadan bağımsız olarak gerçekleştirdiği bu hız testinin güvenilir olduğu söylenmekte. Google'ın internet hızı ölçme aracı indirme ve yükleme hızlarını ölçüyor. Aynı zamanda bağlı olduğunuz internet sunucusunun konumunu da size bildiriyor. Eğer sizde arama motorunu kullanarak hız testi yapmak istiyorsanız arama bölümüne "check my internet speed" yazmanız gerekli. Komut yabancı evet ama bu özellik Türkiye'de de aktif olursa "internet hızımı ölç" yazarak ölçüm yapabileceğiz. İnternet hızı ölçme özelliğinin Türkiye’de ise çok yakın bir zamanda aktif olacağını düşünüyoruz.

İnternet hızınızı ölçebileceğiniz diğer uygulamalar:

Google Hakkında Akılınızı Başınızdan Alacak 48 Şaşırtıcı Gerçek

Google Tek Tuşla Geçmişimizi, Bugünümüzü ve Geleceğimizi Değiştirebilir mi?

YORUMLAR