Google Artık Kokteyl Tarifleri de Gösterecek

Google Artık Kokteyl Tarifleri de Gösterecek

Kokteyl hazırlamaya meraklı olanlara müjde. Artık web sitelerinde kokteyl tarifleri aramaya son. Google arama sonuçlarında artık kokteyl tarifleri verebilecek. 

Google’da arama yapmak için kokteyllerin adını bilmek gerekmiyor. Google size kokteyl önerilerinde de bulunabilecek. Bu kolaylık sayesinde birçok web sitesinde dolaşıp kokteyl tarifi aramaktan da kurtulmuş oluyoruz. Bu yöntem hem kokteyl meraklılarının hem de eğlence yerlerinde çalışanların yeni tatlar keşfetmesine de olanak tanıyacak. Sadece kokteylin içeriklerini yazarak da farklı sonuçlara ve değişik tatlara ulaşmak mümkün olabilecek.

Bu yeniliği Google 'kısa yolları' ile kullanarak ülkelere göre matematiksel ağırlık ve ölçüm birimlerini farklılıkları ortadan kaldırarak tariflerin daha düzgün hazırlanması da mümkün. Bu noktada pek çok kokteyl web sitesi trafik kaybedecekleri için huzursuz olacaklar gibi duruyor. Ancak kullanıcıya pratik ve kesin sonuçlar sunabilmek de önemli. Belki bazı sitelerin müdavimleri kokteyl sitelerini terk etmezler ancak görünen o ki, Google pratik çözümlerle daha pek çok hobi sitesinin yoluna taş koyabilir. 

Google'a Günlük 500 Milyon Arama Sonucu Ekleniyor

İlham Alınacak En İyiGoogle+ Marka Sayfaları

Google Web Yöneticisi Akademisi Yayında

YORUMLAR