Google+ Artık Yüklenen Videoların Kalitesini Düzeltecek

Google+ Artık Yüklenen Videoların Kalitesini Düzeltecek

Google'ın 28 Haziran 2011 yılında diğer sosyal ağ sitelerine rakip olarak geliştirdiği kendi sosyal ağ sitesi Google+ için güzel haberler var. Artık bu sosyal ağ sitesine yüklenen düşük kaliteli videoların kaliteleri otomatik olarak yükseltilecek.

Milyonlarca kullanıcısı olan Google+, diğer sosyal ağ sitelerinde bulunmayan yeniliklere imza atarak kendini öne çıkarmak istiyor. Uzun bir süredir Google+ profiline yüklenen fotoğraflar otomatik olarak iyileştiriliyor ve göze daha hoş bir hale getiriliyor. Çoğu kullanıcının bu özellikten pek haberi olmasa da Google, bir süredir bu özelliği videolar için de getirmek istiyordu. 

Google, otomatik olarak video iyileştirme özelliğini aktif hale getirebilmek için uzun süre uğraştı. Çalışmalarının nihayet sonuna gelen şirket kısa bir süre sonra Google+'ın tüm kullanıcıları için bu özelliği aktif hale getirecek. Bu yeni özelliği kullanıp kullanmamak ise sizin tercihinize bırakılmış. Google profilinize bir video yüklediğinizde karşınıza bir pencere çıkıyor. Bu pencerede videonun otomatik olarak iyileştirilmesini istiyor musunuz diye size soruluyor. Verdiğiniz cevaba göre video işleniyor veya olduğu gibi yükleniyor.

Yeni özellik videonun parlaklığını, renk kalitesini ve kontrastını değiştirebiliyor. Haberimizin alt bölümüne size bu özelliği daha rahat gösterebilecek bir video ekledik. Videoyu izledikten sonra aradaki farkı daha iyi anlayabilirsiniz.

Google+ otomatik video düzeltme özelliği:

Google+ Hesabımı Nasıl Silerim? 

YORUMLAR