Google Asistan Destekli Tüm Kulaklıklara Anlık Çeviri Özelliği Geliyor

Google Assistant Kulaklıklarda Anlık Çeviri

Google Translate uygulaması günümüzün en iyi çeviri uygulamalarından birisi olarak öne çıkıyor. Google’ın çeviri uygulaması, makine öğrenim metodunu kullanması sayesinde ana dilin ve içeriklerin algılanmasında daha da başarılı oluyor. Bu durum, kullanıcılara anlık çeviri olanağı sağlayan Google Pixel Buds'ın da kilit noktalarından birisini oluşturuyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Google Pixel Buds ilginizi çekmiyorsa fakat anlık çeviri özelliğinden faydalanmak istiyorsanız, Google’ın sizler için iyi bir haberi var. Bir Google destek sayfasında Pixel Buds kulaklıkları hakkındaki bir yazıda, Google’ın anlık tercüme özelliğini Google Assitant destekli tüm kulaklıklara ve Android telefonlara getirdiği belirtiliyor.

Daha sonra konu hakkında yapılan bazı testlerle destek sayfasındaki bu bilginin doğru olduğu kesinleşti. Çünkü anlık çevirinin, Pixel cihazları dışında Essential Phone gibi diğer cihazlarda da çalıştığı görüldü. Bu da demek oluyor ki, eğer Bose QC35 II gibi bir Google Assistant destekli kulaklığa sahipseniz, anlık çeviri özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Aslında Translate uygulaması Conversation (Konuşma) özelliğiyle zaten anlık çeviri yapabildiği için bazı durumlarda kulaklıklarınızda bunu kullanmanız daha uygun ve daha pratik olabilir. Google Asistan destekli bir kulaklığınız varsa bu uygulamaya mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR