Google Asistan İle Sesinizi Kullanarak Ekran Görüntüsü Alabileceksiniz

Google Asistan İle Sesinizi Kullanarak Ekran Görüntüsü Alabileceksiniz

Google Asistan, yeni güncellemeyle birlikte ekran görüntüsü alabilecek. Yalnızca sesinizi kullanarak alabileceğiniz ekran görüntüsü için ‘Google ekran görüntüsü’ al demeniz yeterli olacak. Ayrıca Google, bunu yaparken başka bir kolaylığı daha sizin için hayata geçirecek.

Bu yılın başlarında Google App 6.10 sürümüyle birlikte Google Now On Tap’da olan ekran görüntüsü alma ve paylaşma özelliği gelmişti. Yani Google Asistan kullanıcıları da Google Now on Tap kullanıcıları gibi ana ekran tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilecekler. Ancak yeni özellik, Asistan'a eklenen hızlı ekran kısayollarının yerini alıyor.

Google Asistan için yayınlanan güncelleme bunun bir adım ötesine geçerek, yalnızca sesinizle ekran görüntüsünü almanızı sağlayacak. Ekran görüntüsü aldıktan sonra en büyük sorun, ekranda asıl almak istediğimiz nesnenin dışındaki şeylerin de ekran görüntüsüne dahil olmasıdır.

Google Asistan sahip olduğu yeni algoritma sayesinde, durum çubuğu, gezinme düğmeleri gibi şeyleri kırpıp, sadece ekrandaki nesnenin görüntüsü alacak. Android sahiplerini birçok zahmetten kurtaran bu güncelleme eminiz birçok kullanıcıyı memnun edecektir.

Bununla birlikte Google, ekran görüntüleri paylaşılmadan önce ince ayar yapmanıza olanak tanıyan yerleşik bir ‘Ekran görüntüsü düzenleme aracı’ üzerinde çalışıyor. Google’ın yakın zamanda bu güncellemeyi de yayınlamasını bekliyoruz.

Google Asistan’ın yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Mutlaka Bilmeniz Gereken 10 Google Asistan Özelliği

Google Asistan Artık iPhone'da!

Google, Assistant Geliştiricilerine 10 Bin Dolar Veriyor!

YORUMLAR