Google, Assistant Geliştiricilerine 10 Bin Dolar Veriyor!

Google, Assistant Geliştiricilerine 10 Bin Dolar Veriyor!

Google I/O 2017 etkinliğinde Google Assistant tarafında birbirinden güzel gelişmeler görmüştük. Hizmetin iOS platformuna gelmesinden tutun da rakiplerinin bir adım önüne geçecek yenilikler içermesi sürpriz olmamıştı. Google şimdi işi şansa bırakmıyor ve üçüncü taraf geliştiricileri de sisteme dahil ediyor. Üstelik başarılı çalışmalar yapan geliştiricilere 10 bin dolar ödül de verilecek.

Google, geliştiricilerin Assistant için çekici özellikler oluşturmasını istiyor ve bu amaçla kesenin ağzını açtı. Bu sayede şirket hem geliştiricileri mutlu etmeyi hem de rekabeti kızıştırmayı amaçlıyor. 

"En İyi Öğrenci Uygulaması" veya "En İyi Life Hack Uygulaması" gibi çeşitli kategoriler bulunan bu rekabet ortamında geliştiriciler, en iyi oldukları alanlarda Assistant için yeteneklerini sergileyecekler. Google, Google I/O 2018 etkinliğinde birinciye 10 bin dolar ve Google kampüse yürüyerek girme vizesi (muhteşem fırsat), ikinciye 7500 dolar ve Google Home, üçüncüye ise 5000 dolar ve Google Home ödül verilecek.

Google Assistant için özellik geliştirmek isterseniz bir çalışma planı hazırlamalı ve 31 Ağustos tarihine kadar Google'a göndermelisiniz. Ayrıntılı bilgi için Google Developers sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Google Asistan Artık iPhone'da!

YORUMLAR