Google Assistant iOS Platformuna Geliyor

Google Assistant iOS Platformuna Geliyor

Google'ın yavaş yavaş etkisini hissettirmeye başlayan sanal asistanı Google Assistant, erişimini başka bir işletim sistemine uzatıyor olabilir. Güvenilir kaynaklardan gelen habere göre, Google'ın sanal asistanı iOS platformuna gelecek. Resmi açıklamanın ise Google I/O Geliştirici Konferansı'nda yapılması bekleniyor.

Teknoloji dünyasının güvenilir kaynaklarından Android Police'in haberine göre, Google Assistant'ın iOS sürümü çok yakında kullanıcılarla buluşabilir. Bu sürümle ilgili çok fazla ayrıntı verilmese de, sanal asistanın sesli komut özelliklerinin Google Allo sürümünde bulunan sohbet işleviyle birleştirileceği belirtiliyor.

Google ilk olarak Ekim 2016'da Google Pixel ve Pixel XL ile Android 7.0 Nougat'ın piyasaya sürülmesiyle Google Assistant'ı başlatmıştı. Sanal asistan günümüzde, Android Marshmallow ve Nougat'a sahip akıllı telefonlarda dahil olmak üzere çok fazla cihaza erişimini genişletti. Ayrıca, bazı Android TV'ler ve araçlar içine de kurulacağı doğrulandı. 

Bu haber doğru çıkarsa, Google Assistant'ın iOS işletim sisteminde nasıl çalışacağını görmek ilginç olacak. Bu Çarşamba gününden itibaren Google'dan çok ilginç duyurular görebiliriz. 

Google Assistant’ı Rakibi Siri’den Daha İyi Kılan 7 Özellik

Google Assistant Çok Yakında Tüm Android Cihazlara Gelebilir

Google I/O 2016 Konferansında Tanıtılan Google Assistant Nedir?

YORUMLAR