Google Babel'ın Özellikleri Sızdırıldı

Google Babel'ın Özellikleri Sızdırıldı

Google’ın geliştirdiği sohbet uygulaması Google Babel’ın ekran görüntülerinin sızdırıldığından dün sizlere Google Babel Sohbet Uygulamasına Ait Ekran Görüntüleri Sızdırıldı haberimizde bahsetmiştik. Kaynağı belirsiz olan bu ekran görüntülerinin gerçek olabileceğine dair güçlü kanıtlar var zira bu sefer de Google Babel’ın Google Play için hazırlanan açıklamaları sızdırıldı ve bu açıklamalardan uygulamanın hangi temel özelliklere sahip olabileceğini görebiliyoruz.

Dilerseniz sızdırılan açıklamadaki bilgilere direkt olarak göz atalım.

  • Yeni Arayüz: Tüm istemcilerde geçerli olacak ve diyalogları öne çıkaracak yeni bir arayüz tasarladık
  • Senkronizasyon: Sadece tek bir diyalog penceresi ile tüm mobil ve masaüstü cihazlarda bu deneyimi yaşayın. Her şey her zaman senkronize halde. Chrome, Android ve iOS uygulamasını kurmayı unutmayın.
  • Masaüstü Uygulaması: Web tarayıcınızın sekmelerini değiştirmeden Google Babel ile tarayıcı dışında da sohbet edebilirsiniz.
  • Grup Sohbetleri: Takımınızla grup sohbeti gerçekleştirirken gerekli olursa direkt olarak Hangout başlatabilirsiniz.
  • Tek bildirim Alın: Birden çok cihazınızda Google Babel açıksa gelen mesaj bildirimlerini sadece o an kullandığınız uygulamada alırsınız ve ona baktığınızda diğer uygulamalarda bildirimler kaybolur.
  • Sadece Yazı Değil: Babel kullanırken sohbetlere resimler ve 800’den fazla emoji katabilirsiniz.
  • Nostalji: Herhangi bir cihazda geçmiş mesajlara kolayca ulaşabilirsiniz
  • Konuşmanın birden fazla yolu: İlk defa birinci sınıf bir iOS deneyimi inşa ediyoruz. iPhone ve iPod Touch için önizlememizi deneyin.

Anlaşılan o ki Google, yeni sohbet servisi Babel hakkında oldukça iddialı ve servisin sahip olacağı tüm özellikler incelikle dokunmuş bir şekilde bizlere ulaşacak. Senkronizasyon ve bildirimin yanında kolay bir sohbet olanağı sağlaması, Hangout desteği ve tüm diğer özellikleri ile Google Babel heyecanla beklediğim uygulamalar arasına şimdiden girdi.

Mobil uygulama gelirlerinin çoğu AppStore'dan kaynaklanıyor

YORUMLAR