Google, Bookmark Manager Eklentisini Yayınladı

Google, Bookmark Manager Eklentisini Yayınladı

Google'ın zaman zaman oldukça ilginç yazılımlar, servisler veya eklentilerle karşımıza çıktığı malum. Geçtiğimiz hafta Google Inbox'ı bizlere sunan ve oldukça etkili bir şekilde kullanılabilen yeni bir iletişim merkezini devreye sokan Google, şimdi de Bookmark Manager adlı Google Chrome eklentisini kullanıcıların hizmetine soktu.

Bookmark Manager, Chrome'un klasik Yer İmleri Yöneticisi'nin yerine geçiyor ve ondan çok daha verimli bir şekilde sık kullandığımız web sitelerini saklamamızı ve kategorilendirmemizi sağlıyor. Eklentinin kullanımı için tek yapmanız gereken ise tarayıcınıza kurduktan sonra istediğiniz web sitelerini adres çubuğunun sağ yanında yer alan yıldız işaretine tıklayarak listenize eklemek.

Listenize eklediğiniz web sitelerinin görselleri sitenin o anki durumuna göre güncelleniyorlar ve aynı zamanda hem klasörler hem de etiketleme sisteminden faydalanarak bu siteleri istediğiniz gibi yönetebiliyorsunuz.

Şimdilik sadece Google Chrome'da çalışan ve Chromium gibi diğer tarayıcılara yüklenemeyen eklentinin ilerleyen zamanlarda Chromium tabanlı diğer tarayıcılarda da kullanılabilir hale gelmesini bekliyorum.

Eklenen yer imlerinin üzerine notlar yazmak, klasörleri ve açıklamalarını düzenlemek gibi ek seçeneklerin sunulması sayesinde bu konuda oldukça büyük bir açığın kapandığını söyleyebilirim. Eklentiyi yüklemek için Google Chrome web tarayıcısına da ihtiyacınız olduğu için hem eklentinin hem de tarayıcının indirme bağlantılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Google Kanseri Teşhis Edecek Hap Geliştiriyor

YORUMLAR