Google, Boşluk Tuşunu Klavyeden Kaldırmaya Hazırlanıyor

Google, Boşluk Tuşunu Klavyeden Kaldırmaya Hazırlanıyor

Bilgisayar üreticileri klavyeleri ve bilgisayarları küçültmeye çalıştıkça, bir şeylerden ödün veriyoruz. Google’ın yeni aldığı patent, klavyelerden "boşluk" (spacebar) tuşunu tamamen kaldırıyor. 

WIRED teknoloji web sitesinin verdiği habere göre, Google yeni peşinde koştuğu bir patentle klavyelerden boşluk tuşunu tamamen kaldırabilir. Patentin şeması aşağıdaki gibi tasarlanmış.

Google'ın yeni patenti yukarıda da görüldüğü gibi dizüstü bilgisayarların klavyelerinde "boşluk" tuşunun tamamen kaldırılmasına yönelik. Tasarım, boşluk tuşu yerine bir trackpad'in konumlandırarak bu bölgeye boşluk tuşu işlevselliği getiriyor.

Patente göre yerleştirilen bu trackpad, kullanıcının boşluk tuşunu mu, yoksa fare imlecini mi kullanmak istediğini otomatik olarak algılayabiliyor. Bu patent kullanılmaya başladığında dizüstü bilgisayarların biraz daha küçülmesi mümkün olabilecek. Hybrid algılama sistemi kullanacak olan trackpad üst ve alt kısmının farklı işlevler için kullanıcı tarafından kişiselleştirilme özelliği de taşıyor olacak.

Trackpad aslında boşluk tuşunun bulunduğu bölüme doğru genişleyen bir yapıya sahip olduğu için klavye kullanımında boşluk tuşuna basmak istendiğinde bu alanın üst kısmına dokunmak yeterli olacak. 

Türk Mühendisler Rüyaları Bilgisayarda Görüntülemeyi Başardı

Renk Körlüğünün Sonunu Getiren Gözlük Üretildi

Sizi Sakinleştirecek Bir Akıllı Saat: Emvio

YORUMLAR