Google Bu Yıl İçerisinde Akıllı Saat Çıkarmayacak

Ekim ayında düzenlenecek olan donanım etkinliğinde Pixel 3 cihazlarını ve Pixel akıllı saatini duyuracağı iddia edilen Google bu haberi yalanladı. Google mühendislik direktörü bu yıl içerisinde Google markası adı altında akıllı saat gelmeyeceğini belirtti.

Uzun süredir Google'ın üzerinde çalıştığı bir akıllı saat projesi olduğu ifade ediliyordu. Hatta Qualcomm'un 10 Eylül'de tanıtacağı çipin bu saatte kullanılacağı dile getirilmişti. Fakat geçtiğimiz gün Google'da mühendislik direktörü olarak görev yapan Miles Barr bu iddiaların yanlış olduğunu aktardı.

Miles Barr tarafından yapılan açıklamada Google'ın kendi başına akıllı saat projesinin olmadığı, yalnızca Fosil ve Casio gibi diğer şirketler ile çalışacağı ifade edildi. Ayrıca Wear OS sisteminin bu saatlerde kullanılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Barr, "Bizim şimdilik akıllı saat odağımız ortaklarımızda." dedi.

Ekim ayında yapılacak etkinlikte Pixel akıllı saat gibi bir cihaz duyurmayacağını doğrulayan Google'ın Wear OS üzerinde çalıştığını belirtmek gerekiyor. Wear OS'un pil ömrünü optimize etmeye odaklanan ABD'li şirket, önümüzdeki yıllarda Wear OS'un daha geniş kitleler tarafından kullanılmasını planlıyor.

YORUMLAR