Google Bugün Yeni Wireless Servisini Başlatabilir

Google Bugün Yeni Wireless Servisini Başlatabilir

The Wall Street Journal’ın haberine göre bugün Google’ın Wi-Servisi duyurulabilir. Bir süredir ABD’nin T-Mobile ve Sprintle ile birlikte yürüttüğü projenin bugün ilerleyen saatlerde açıklanması bekleniyor.

Kaynaklar Google’ın vep telefonlar için artık bir operatör olarak da hizmet vermesi durumunun bugünden itibaren gerçekleşebileceğini söylüyorlar. Amerika Birleşik Devletlerini 2 büyük operatörü olan T-Mobile ve Sprint ile bir zamandır bu proje üzerinde çalışan Google, artık kullanıcılarına kablosuz operatör olarak da hizmet verecek.

Servis şimdilik Motorola Nexus 6 telefonlarında çalışacak. Zaman içinde bu ağın daha da genişleyeceği elbette kesin. Google’ın Wi-Fi telefon operatörü olacağını Google Telefon Operatörü Olma Yolunda İlerliyor haberimizde sizlerle daha önce paylaşmıştık. Görünen o ki, Google bu zaman zarfı içinde hızla ilerleme kaydetmiş.

Google’ın bugün gerçekleştirmesi beklenen servis ağı henüz tüm telefonlara gelmiyor. Bunun sadece bir test aşaması olduğu da belirtiliyor. Motorola Nexus 6’lar ile denenecek olan servisin 2015 yılı içinde daha da yaygınlaşacak bir proje olacağı da gelen haberler arasında. Haberler bu hizmetin bugün başlayacağı yönünde.

ABD ile olan saat farkı nedeniyle henüz bir açıklama ve servis haberi gelmedi. 

Google'ın Sır Gibi Sakladığı 'Fi Operatör' Projesi İfşa Edildi

4G Türkiye'de 2016'da Hizmete Giriyor, Yeni Bir Operatör Daha Geliyor

YORUMLAR