Google Çeviri Dünyaya Gözünü Açıyor

Google Çeviri Dünyaya Gözünü Açıyor

Geçtiğimiz ay Google Çeviri'de yapılan güncellemelere yenileri eklenemeye devam ediyor. Yeni Google Çeviri uygulamasında çeviri artık kelimelerle değil tamamen görüntülerle yapılıyor. Google Bu sisteme Dünya Merceği adını verdi.

Tek yapacağınız anlamak istediğiniz tabela, şehir işareti ya da uyarı tabelalarına kameranızı çevirip 'çevir' komutunu vermeniz. Google Çeviri gerisini hallediyor.

Google, Dünya Merceği (World Lens) adını verdiği yeni uygulamasında anında bilgiye ulaşmanın sınırlarını zorluyor. Aslında bu isim Google'ın bulduğu orijinal bir isim değil. Bu uygulama ilgili çalışmalar yapan World Lens şirketini Google geçen sene satın almıştı. Gördüğümüz her hangi bir yazıyı doğrudan kamera yoluyla çevirerek tercüme etmek seyahat edenlere ve yabancı ülkelerde çalışan iş adamlarına son derece kolaylık getiriyor.

iPhone ve Android işletim sistemleri için yayınlanacak olan uygulama şu anda Portekizce, Almanca, Fransızca, İngilizce, Rusça, İspanyolca ve İtalyancayı destekliyor. Ancak yine de başlangıç olarak son derece yeterli sayıda lisan olduğu söylenebilir.

Google’ın güncellemelerinden birisi de lisanı biz seçmeden uygulamanın anlaması. Bu uygulama mikrofonu açar açmaz duyduğu lisanın ne odluğunu anlayarak istediğiniz dile çevrilmesini sağlıyor. Google Çeviri hizmetlerinin 2015 yılında daha çok kullanıcıya ve lisana ulaşmayı hedeflediği yaptığı tüm güncellemelerin kalitesinden de anlaşılıyor. 

Google Sesli Tercüme Sistemini Yeniliyor

Google Çeviri'den Asya Harekatı

Hugo Barra: Google Çeviri Neredeyse Mükemmel

iPhone İçin Google TranslateÇeviri Uygulaması

Google Çeviri Servisine El Yazısı Desteği Geldi

Google Translate Çeviri Uygulaması Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR